אלח דם אצל צ'ינצ'ילות

Main Photo Credit www.nature.com/nbt/journal/v29/n5/full/nbt.1846.html

אלח דם זוהי מחלה נגרמת ע"י חיידקים ורעלים בדם של הצ'ינצי'לות. אלח דם יכול להיגרם ע"י דלקת קיבה ומעיים למרות שגם חיידקים אחרים יכולים לגרום לאלח דם. בגלל שצ'ינצ'ילות יכולות למות עקב השפעה של רעלים בדם, עדיף להתייעץ עם ווטרינר כאשר אתם מזהים תסמינים של זיהום בקטריאלי. טיפול מידי הוא דרך הכי טובה לא לתת לאלח דם להתפתח.

שיטת טיפול הטובה ביותר- זה קודם כל לאבחן איזה חיידק גרם להתפשטות רעלים במערכת דם של צ'ינצ'ילה. כדי לעשות את זה, עושים לצ'ינצ'ילה בדיקות דם ובדיקת תרבית לצד בדיקות רגישות (אלרגיה). טיפול אנטיביוטי ניתן או דרך תרופות או דרך הזרקה. עם צ'ינצ'ילה מיובשת אז אפשר לתת לה אנטיביוטיקה ע"י הזרקה בתוך הוריד לצד תמיסת מלח.

תסמינים:

דיכאון

חוסר תאבון

שלשול

איבוד משקל

עור מחוספס

מוות

סיבות:

הסיבה נפוצה ביותר לאלח דם היא המצאות רעלים בקטריאליים בדם. זה יכול לקרות כאשר בזיהום בקטריאלי כגון דלקת קיבה ומעיים לא מטפלים כראוי.

אבחנה:

נטילת טיפול אנטיביוטי ע"י תרופות או ע"י הזרקה- שיטת טיפול טובה ביותר. תקפידו על טיפול תומך ואל תאפשרו לצ'ינצ'ילה המתאוששת לבוא במגע עם צ'ינצ'ילות אחרות.

טיפול מונע:

כדי למנוע זיהום, חייבים להקפיד על תנאי תברואה טובים, לטפל מהר ככל שניתן במחלות זיהומיות שונות ולא לתת להן להתפשט. כל זה יכול לעזור במניעת התפשטות שלאלח דם אצל הצ'ינצ'ילות.