חשיבות אמבטיות החול

Main Photo Credit https://www.youtube.com/watch?v=NYIdmpp69MY

רחצה באבק:

כאשר יש לכם צ'ינצ'ילה משלכם, מאוד חשוב שתקפידו על רחצתה בחול מיוחד אבקתי. לצ'ינצ'ילות פרווה מאוד עבה וצפופה. צ'ינצ'ילות לא יכולות להירטב מפני שזה יגרום להתפתחות פטרת אצלם וכן לירידה חדה בטמפרטורת הגוף שהלן. אז אם אנחנו לא יכולים לרחוץ אותן במים אנחנו רוחצים אותן בעזרת חול ייחודי.

החול האבקתי הוא אמצעי טוב מאוד לחדירה עמוקה דרך הפרווה כי הפרווה צפופה ועבה במיוחד. חול רגיל או חול ים איננו יעיל לרחצה מסוג זה. הוא לא טוב מספיק ולא יחדור לפרווה כמו שצריך. צ'ינצ'ילות אשר מתרחצות בחול הן בעלות פרווה שמנונית לעומת צ'ינצ'ילות המתרחצות בחול אבקתי.

מומלץ לרחוץ את הצ'ינצ'ילות בחול ייחודי 2-3 פעמים בשבוע בערך 10-15 דקות כל פעם.

חשוב להבין, שלא כדאי להשאיר את החול ואת האמבטיות עם החול בכלוב עם צ'ינצ'ילות יותר זמן מאשר מומלץ. כמות גדולה מדי של חול או מספר רב מדי של אמבטיות חול יכולים לגרום לעור יבש אצל צ'ינצ'ילות. אוזני הצ'ינצ'ילות יתייבשו וייסדקו, אם זה קורה- תצמצמו את מספר אמבטיות החול שהן מקבלות ושימו על אוזניי הצ'ינצ'ילה שכבה דקה של משחת "באג באלם" ותמרחו כדי שהמשחה תחדור לעור. חשוב לזכור שצריך להפסיק את אמבטיות החול כאשר הצ'ינצ'ילות מטופלות ע"י המשחה כדי שהאבק לא תידבק לאוזניים שלהן. אם הפרווה של הצ'ינצ'ילה נראית שמנונית – תעשו לצ'ינצ'ילה מספר רב יותר של אמבטיות חול.

כמו כן חשוב לזכור שלא כל חול אבקתי הוא אכן איכותי לכן אני ממליץ לא להתפשר ולקנות את חול באיכות הגבוהה ביותר בשביל הצ'ינצ'ילות שלכם.