הכרות בין צ'ינצ'ילות

Main Photo Credit https://infolific.com/pets/chinchillas/introducing-two-chinchillas

הכרה בין צ'ינצ'ילות. 

חברים תקראו ותספגו את המידע לאט-לאט! אני נשאל רבות על הנושא העדין והקריטי הזה.

הצעד הראשון- להיות בטוח בכך שהצ'ינצ'ילות אשר אתם מכירים ביניהן הן בני אותו המין שאתם רוצים. אל תקבלו מאף אחד אחר את המידע הזה בתור עובדה, מפני שרבים קובעים את המין של צ'ינצ'ילה לא בשיטה הנכונה. צעד חסר אחריות הוא למקם את זכרים ונקבות ביחד מפני שהן יתרבו במצב הזה ולא כולם מעוניינים בריבוי. ממליץ לעיין במאמר שלי על קביעת מין ובסרטון ההדגמה שלי בדף, כיצד לזהות נכון זכר ונקבה.

במידה ויש ספק, תשלחו לי את התמונה של צ'ינצ'ילה שלכם בדף או בפרטי ואשמח לעזור לכם לקבוע את המין שלה.

אם אתם מכניסים את הצ'ינצ'ילה החדשה לעדר צ'ינצ'ילות שכבר קיים אצלכם, אז מומלץ בחום להחזיק אותה בבידוד בסביבות 30 יום. זה יפחית סיכון לחשוף את הצ'ינצ'ילות שכבר נמצאות אצלכם למחלות זיהומיות אשר יכולות להיות ולדגור אצל הצ'ינצ'ילה החדשה. אתם גם יכולים לקרוא לוטרינר כדי שהוא יעיף מבט על הצ'ינצ'ילה החדשה וייתן לכם אישור על מצב בריאות שלה.

ובכן, צ'ינצ'ילה שלכם כבר אצלכם ונמצאה בריאה. תתחילו מכך שתמקמו את שני הכלובים אחד ליד השני כדי שהצ'ינצ'ילות יוכלו לראות זו את זו ולהריח. כמו כן אתם יכולים להחליף את הכלובים, על מנת לאפשר להן ללמוד את הריחות ללא מגע פיזי.

צעד הבא- הצגה של ממש במגרש משחקים ניטרלי. זה מה שלא היה פעם. זה בסדר מפני שאם תראו שיש רצון אצל צ'ינצ'ילה להרחיק צ'ינצ'ילה אחרת או שיש סימן למצב רוח רע כל אלה הם סימנים של דומיננטיות. אם סימנים אלה רבים, עליכם להרוס אותם בביטחון מלא. תתחילו מתקופות קצרות בנות 5-10 דקות. אם הכל ילך כשורה אתם יכולים לאפשר להן להיות במגרש משחקים רגיל במשך זמן מוגדר מראש.

אחרי תקופה כלשהי של משחקים, אשר עברה בהצלחה, הצעד הבא יהיה למקם אותן באותו כלוב. הכלוב חייב להיות נקי מכל ריחות הישנים. סדרו את הכלוב מפני שלפני כן זה היה בית של אחת מהצ'ינצ'ילות. הרעיון הוא שזהו צריך להיות מעתה בית משותף לשתיהן. תאפשרו להן להשתמש בכלוב החדש ביחד. אל תתנו להן להישאר ביחד ללא פיקוח לפני שהן אכלו וישנו ביחד. קיימות גם שיטות אחרות, אך השיטה הזאת היא נכון להיום הכי טובה והכי מוצלחת.

כיצד הורסים דומיננטיות?

Chinchillas that didn't grow up together may not get along upon first being introduced. This might surprise some people since chinchillas are sociable in the wild.

However, all is not lost. It is possible to get two chinchillas used to each other's company. When we were introducing two chinchillas from different breeders we used a tried and proven technique. We put the newer chinchilla in a spare cage we had. We kept our older chinchilla in her original cage. We kept the two cages side-by-side so that chinchillas could see and smell each other at all times.

Then, every night we would let each chinchilla out of her cage for a period of time, but never both at the same time. We left it up to each chinchilla to approach the other. Of course, with the cage bars in between them, there was no fear that they would hurt each other.

After a week or two, we allowed both chinchillas to leave their cages at the same time. The first few times we did this, the chinchillas would chase each other which we stopped as quickly as possible.

Again, a week or so after releasing both from their cages we noticed that there was less chasing and less fighting. The number of “incidents” continued to decrease over time. About 3 to 4 weeks into the process, we moved the newer chinchilla into the older chinchilla's cage. They slept in the same box, shared the same water bottle, and ate from the same dishes.

And as further proof that this system works, we repeated everything again with a third chinchilla with same results.

We believe in providing as complete information as possible, so we want to also make you aware of the neutral zone technique. Those that use the neutral zone technique actually disagree with the approach we described. We leave it up to you decide which approach to take.